Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2015 yılında Özel Eğitime ve Fizyoterapiye ihtiyacı olan bireylere ve ailelerine destek eğitim sağlamak amacıyla hizmet vermeye başlamıştır.

 

Kurumumuzda; Dil ve Konuşma Terapisti, Ergoterapist, Özel Eğitim Alan Öğretmenleri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanları, Okul Öncesi Öğretmenleri, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenleri, Fizyoterapistler, Psikolog, Rehberlik ve Psikolojik Danışman çalışmaktadır.

Kurumumuza bilgi almak veya eğitim almak için başvuran gelişimsel yetersizlikler gösteren bireylerin öncelikli olarak ilk değerlendirmesi Özel Eğitim Öğretmenlerinden oluşan değerlendirme birimi tarafından yapılır. Değerlendirme sırasında aileden bilgiler alınarak gelişim alanlarına yönelik olarak çeşitli testler, ölçekler kullanılır ve doğrudan gözlemler yapılır.

Bu değerlendirme çocuğun çeşitli gelişim alanlarındaki performansını ortaya çıkarmak amacıyla yapılır. Değerlendirme sonrasında analiz yapılır ve eksiklere yönelik eğitim programı hazırlanır.

Özel eğitim ve Fizik Tedavi alanında uzman terapistlerimizle yapılmaktadır.

Kurumumuzda ekip çalışması ile her çocuk için geliştirilen Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) doğrultusunda terapistler tarafından çocuğun eğitim ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel ve grup eğitimleri verilmektedir. Eğitimlerimiz çocuklarımız için yapılandırılmış eğitim ortamlarında yapılmaktadır. Kurumumuzda ailelerin yapılan çalışmaları izleyebilmeleri için kamera veya kapılarda gözlem bölmesi bulunmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin