Zihin Kuramı Testleri

Zihin Kuramı, çocukların doğru ya da yanlış alma durumlarını anlama hangi açılardan kendi düşüncesinden farklı olduğunu belirlemeyi içerir.

Zihin kuramı kişinin kedisinin dışındaki kişilerin kendininkinden farklı bir zihne sahip olduğunu fark edebilme, kendisinin veya ötekinin niyet, inanç, istek ve bilgisi gibi durumlarını anlayabilme ve zihinsel olarak bunların temsil edilebilme yetisi için geliştirilmiş bir kuramdır.

Çocuklarda 3-4 yaşından itibaren en basit zihin kuramı yetenekleri kazanılmaya başlanır fakat zihin kuramı gelişiminin tamamlanması 11-12 yaşlarına kadar sürebilir.

Otizmli ve Özel Öğrenme Güçlüğü Olan bireylerde zihin kuramı ve diğer bilişsel kuramlar, Yanlış inanç ve zihin kuramı testlerinin kullanımı, test sonuçlarını yorumlama, zihin kuramı becerilerinin yer aldığı sosyal beceri programı hazırlama şeklinde uygulanmaktadır.

Kurumumuzda uygulamakta olduğumuz Zihin Kuramı Testlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için kurumumuzu ziyaret edebilir veya web sitemiz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Adresimiz: Cumhuriyet Mahallesi, İnönü Caddesi No:39, 39000 Kırklareli Merkez/Kırklareli

Telefon: (0288) 212 89 09

Eposta: iletisim@trakyaozelegitim.com